آموزش کودکان

Harmonica For Children

خانه سازدهنی در کنار رسالت اصلی خود یعنی آموزش و تربیت هنرجویانی ممتاز نسبت به برگزاری کلاسهاس تخصصی سازدهنی کودک ، از عموم عزیزان دعوت می نماید تا در یکی از بزرگترین و خاص ترین دوره های آموزش موسیقی شرکت نمایند .

موسیقی برای کودکان علاوه بر جنبه تفریح و بازی که یکی از قسمت های مهم این کلاسها نیز می باشد،باعث افزایش تمرکز، درک بهتر مفاهیم ریاضی و ایجاد حس رضایت از خود در کودک می گردد. به دلیل ارایه هنر خود در جمع و پذیرش و مورد تشویق قرار گرفتن توسط دیگران دلیلی برای ابراز وجود و خودنمایی به واسطه شکل ظاهر و ….. نمی باشد.

نواختن هارمونیکا (سازدهنی) برای کودکان به عنوان کوچکترین و تاثیر گذار ترین ساز دنیا، علاوه بر یادگرفتن نواختن ساز و تجربه نوازندگی در گروه و ارکستر (که شامل همه هنرجویانی که در دوره شرکت می کنند می شود) به دلیل تمرینات تنفسی که به شکل نامحسوس در دوره در نظر گرفته شده، باعث افزایش ظرفیت شش ها می شود که این امر خصوصا در سنین بالا که این مقدار به شکل چشم گیری کاهش می یابد باعث تقویت ماهیچه های تنفسی و افزایش سطح اکسژن گیری ریه ها خواهد شد. این تکنیک در ایران توسط خانه سازدهنی برای بیمارانی که مشکل تنفسی دارند در حال اجرا می باشد.

در این دوره ها که برای کودکان ۷ تا ۱۳ ساله در نظر گرفته شده، هنرجویان با جدید ترین متدهای آموزشی، بسیار ساده و راحت نواختن ملودی های مخصوص کودکان را تجربه می کنند.

Children-2_resize
آموزش سازدهنی برای کودکان

 

آموزش درمرحله مقدماتی این دوره که با هدف آشنایی کودکان با ساز در یک ترم ۲۴ جلسه ای برگزار می شود، خانه با طراحی بازی های مخصوص کلیه مراحل آموزش را به همراه حرکت صرفا به شکل غیر مستقیم به همراه بازی آموزی ارایه می دهد.

  1. آشنایی با ساختمان ساز از نزدیک و به صورت عملی
  2. آشنایی با نحوه تولید صدا در ساز
  3. آشنایی به مدل های سازدهنی
  4. تسلط نسبی روی تنفس
  5. نواختن ملودی های کودکانه و فولکلور
  6. آشنایی با ریتم و زمان
  7. آشنایی با تبلچر سازدهنی
  8. یادگرفتن نواختن هماهنگ با آکومپانیمان توسط پیانو یا گیتار
  9. نواختن گروهی و تشکیل ارکستر سازدهنی کودک
  10. کنسرت پایان دوره هنرجویان در پایان هر فصل.

لازم به توضیح است که در پایان هر دوره جشنواره ای از اجرای گروهی، تکنوازی و ارکستر کودکان جهت ارایه به اولیا و علاقه مندان برگزار می شود البته شما می توانید تصاویر و فیلم های جشنواره های قبل را در سایت خانه سازدهنی ملاحظه نمایید.

 

Children-3_resize
آموزش سازدهنی برای کودکان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *