کاترین الیز بالن

kate baloun
Kate Baloun

کاترین الیز بالن در ۲۷ جولای سال ۱۹۵۶ در ال پاسوی تگزاس بدنیا آمد.

او در سین سیناتیِ اوهایو بزرگ شد. مادرش مری لو (ششم دسامبر فوت شده) یک پیانیست و ارگیست بود، و گروه کُر کلیسایی را رهبری میکرد که کاترین و پدرش آنجا خواننده بودند.

مادرش کاترین را از ۵ سالگی تعلیم پیانو داد ودر ۷ سالگی ویولن را آموخت. سپس در ۱۳ سالگی سازدهنی را بدست گرفت. در این زمان جایی که نسل جدید موسیقی بلوز آمده بود، و همراه با موسیقی سبک قدیم درون کاترین جاری شد.  در دوران تینیجری تا دهه دوم زندگی کاترین فقط گاه گاهی سازدهنی میزد. ۲۲ سال بعد (سال ۱۹۹۱) وقتی که در سانفرانسیسکو زندگی میکرد با تعدادی از موزیسین ها ملاقات کرد. آنها کاترین را تشویق کردند که دوباره سازدهنی بزند. مدت کوتاهی پس از آن (سال ۱۹۹۲) کاترین به گروه بلوز متعلق به Elmer Lee Thomas بعنوان نوازنده هارپ (چنگ)  پیوست و بعد از آن به خواندن تشویق شد. در سال ۱۹۹۴ به برلین نقل مکان کرد و گروه خودش را تشکیل داد. در طی سالها نوازدگان و آهنگسازان متعددی را در برلین و اطراف آن ملاقات کرد. در سال ۲۰۰۲ با Nina T. Davis گروهی را تشکیل دادند، آنها  Alleycats را در دو سی دی درست کردند. در سال ۱۹۹۸ Hattie St. John را ملاقات کرد که او هم از نیوزلند به برلین آمده بود. آنها باهم نوازندگی دوتایی به نام خانم ها مقدم هستند (Ladies First) رو اجرا کردند. آنها با هم دوتا سی دی درست کردند. برنامه ما شامل فرم acoustic-folk-blues بود. همچنین برای نواختن با Blues Rudy از Wittenberg  و Wild Women دعوت شد. Wild Women گروهی بود متشکل از Micha Maass (نوازنده درام)، Nina نوازنده پیانو، Amy Zapf  نوازنده باس، Tina Tandler نوازنده ساکسیفون، و Veronica Vogel نوازنده گیتار.

آنها با هم یک گروه قدرتمند به حساب می آمدند. کاترین همیشه از خانواده اش، دوستاننش و طرفدارانش به خاطر پشتیبانی شان تشکر می کند.

او نه تنها با نوازندگان محلی برلینی کار کرده است، بلکه همیشه مورد تشویق دوستانش از منطقه S.F./Bay قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *