سومین جشنواره خانه سازدهنی

 

سومین جشنواره خانه سازدهنی در چهارم اسفند ماه ۱۳۹۳ در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد. این جشنواره با شکل و شمایلی جدید و البته حرفه ای تر و منظم تر از قبل برگزار گردید.

بخش اول برنامه با تکنوازی ها آغاز و با دوئت ها ادامه پیدا کرد که البته شهرام شادانفر در بیشتر قطعات هنرجویان خودرا با پیانوی زیبایش همراهی میکرد. در ادامه کوینتت سازدهنی قطعه ای را اجرا نمود، سپس نوبت به بخش جنبی جشنواره رسید که در آن دو نفر از برگزیدگان فراخوان عمومی که البته از هنرجویان خانه سازدهنی نبودند به هنرنمایی پرداختند و بخش نخست به پایان رسید .

بخش دوم با اجرای ارکستر آغاز شد. ارکستر طبق برنامه سه قطعه بسیار زیبا از آلبوم «شازده کوچولو» را آماده کرده بود. سپس، برنامه با دوئت ها ادامه پیدا کرد  و پایان بخش برنامه اجرای هفتاد نفره از نوازندگان سازدهنی به رهبری شهرام شادان فر بود. نکته قابل توجه این بود که وقتی به ترکیب نوازندگان دقت میشد و شما از هر قشر و سنی نوازنده ای را مشاهده میکردید، به خوبی نشان دهنده ی این مطلب بود که سازدهنی برای همه به چه معنیست.

این جشنواره و وسعت اجراهایش از موزیک فیلم تا قطعات کلاسیک غربی، از قطعات خاطره انگیز ایرانی تا موسیقی کلاسیک ایرانی، به خوبی نشان دهنده ی این مهم بود که  که سازدهنی یک اسباب بازی  نیست و نیازمند نگاه دقیقتر و حرفه ای تری از سوی جوامع موسیقی می باشد.

در زیر بخشی از ویدئوهای این جشنواره برای مشاهده شما قرار داده شده اند.

رهایی
رهایی (از مجموعه شازده کوچولو)
دلتنگی
دلتنگی (از مجموعه شازده کوچولو)
گلستان
گلستان (از مجموعه شازده کوچولو)
چارداس
Czardas
Sealed With a Kiss
Sealed With a Kiss
سلطان قلب ها
سلطان قلب ها
شکار آهو
شکار آهو
پیش درآمد اصفهان
پیش درآمد اصفهان
پشت صحنه تمریتات سومین جشنواره خانه سازدهنی
پشت صحنه تمریتات سومین جشنواره خانه سازدهنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *