سازدهنی ۱۸۴۷ نوبل – سیدل

Seydel 1847 noble diatonic harmonica

معرفی اجمالی سازدهنی ۱۸۴۷ نوبل از برند سیدل

 

سازدهنی مدل نوبل ۱۸۴۷ نتیجه تغییراتی در مدل موفق بلوز ۱۸۴۷ با تیغه استیل ضد زنگ است.

صفحه پوشش جدید این سازدهنی در کنار رویه استیل مات ضد زنگ آن و خروجی های هوا از کنار (به شکلی از هر دو طرف باز می شود)، باعث می شود وقتی که دست کاملا به شکل کاسه گرفته شود، صدایی بهتر  شنیده شود و چرخش هوای مناسبی صورت بگیرد.

صفحه پوشش مخروطی شکل این سازدهنی در کلیدهای پایین (LF# تا LLE) استفاده شده و باعث می شود صداهای آزاردهنده در سوراخ های یک و دو به هنگام دم و باز دم و کشیدن هوا به داخل توسط نوازنده کم شود .

علامت تجاری سیدل در پشت شانه جدید این سازدهنی با دقت تمام از آلومینیم کنده کاری شده است و به رنگ مشکی آندونیزه شده، حک شده است .

نشت هوای بسیار کم و سبکی وزن سازدهنی ۱۸۴۷ نوبل باعث می شود که نواختن این سازدهنی را به تجربه ای شیرین برای نوازنده تبدیل کند.

خمیدگی جدیدی که در گوشه سازدهنی ۱۸۴۷ نوبل، جایی که کلید سازدهنی روی آن حک شده، طراحی شده باعث می شود که امکان سرو ته دست گرفتن این سازدهنی حتی در جایی که تاریک است، از میان برود .

بدنه بهینه شده و ضد زنگ زدگی سازدهنی ۱۸۴۷ نوبل که به زیبایی تمام از جنس نقره آلمانی تراش خورده، در کنار استفاده از پیچ هایی از جنس استیل ضد زنگ است.

تلرانس بسیار نزدیک در بین شکاف های سازدهنی و تیغه های آن باعث بهترین کنترل تن صدا برای نوازنده می شود .

تیغه های با دوام و قسمت های  پرچ مانند با دوام  سازدهنی ۱۸۴۷ نوبل که از استیل ضد خش ساخته شده است و در هنگام ساخت در کارخانه با دقت و  وسواس کامل تنظیم شده، باعث می شود که صدای ساز بهینه و پر قدرت باشد.

سازدهنی مدل ۱۸۴۷ نوبل جواهری در بین مجموعه سازدهنی های بلوز است. سازی بدون هیچ گونه ایراد که فقط از بهترین مواد موجود در بازار ساخته می شود، با سابقه بیش از ۱۶۰ سال در تولید انواع سازدهنی و تحت نام تجاری سیدل.

این مدل سازدهنی هم چنین با بدنه پلاستیک و چوبی نیز ساخته می شود. ( مدل ۱۸۴۷ کلاسیک  و مدل ۱۸۴۷ نقره ای )

 

مشخصات سازدهنی ۱۸۴۷ نوبل:

 

نام Noble 1847
نوع دیاتونیک
کلید C ، Db ، D ، Eb ، E ، F ، G ، Ab ، A ، Bb، B
کوک Standard Richter و Paddy Richter
تعداد سوراخ ۱۰
تیغه ها ۲۰
پوشش سطح استیل ضد زنگ
صفحات تیغه ها استیل ضد زنگ
سطح صفحات تیغه ها نقره آلمانی
شانه آلومینیم آندونیزه مشکی
طول ۱۰.۲ Cm

 

تصاویر بیشتر:

 

[gmedia id=57]

 

ارسال شده توسط مژده پورمند

منبع: خانه سازدهنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *