ویدیو سازدهنی King’s College Harmonica Band

beethoven symphony no.5

King’s College Harmonica Band یا به اختصار KCHB یکی از قدیمی ترین آنسامبل ها در هنگ کنگ در کشور چین است که در سال ۲۰۱۳ در فستیوال جهانی سازدهنی در تروسینگان به اجرای موومان اول سمفونی پنجم بهتوون نموده است.

King’s College Harmonica Band در سال ۱۹۵۱ و توسط جمعی از علاقه مندان به سازدهنی تاسیس شد. سال های بعد، رفته رفته اعضا و مهارت های این جمع رشد پیدا کرد و به مرور با شرکت در مسابقات مختلف توانایی های خود را به نمایش گذاشتند.

سالهای ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۵ را می توان به عنوان دوران طلایی King’s College Harmonica Band نام برد، چرا که در بیشتر فستیوال های موسیقی هنگ کنگ برنده جایزه شد و به این ترتیب به خوبی توانست توانایی هایش را نمایش بدهد.

 

سمفونی پنجم بهتوون:

 

سمفونی پنجم لودویگ فان بهتوون بین سالهای ۱۸۰۴ تا ۱۸۰۸ و اواسط دهه سوم زندگی او نوشته شده و شامل چهار موومان است. این سمفونی از بین نه سمفونی بهتوون عنوان معرووف ترین سمفونی را برای خود کرده است، و به خصوص چهار نت آغازینش به خوبی در جهان شناخته شده است.

سمفونی پنج بهتوون برای اولین بار در ۲۲ دسامبر سال ۱۸۰۸ میلادی، در تئاتر رود وین (Theater an der Wien) اجرا شد.

این سمفونی توسط ارکسترهای متعددی اجرا شده و رهبران ارکستری همچون لئونارد برنشتاین، کریستیان تیله‌مان و دانیل بارنبویم آن را به روی صحنه برده اند.

این بار این سمفونی زیبا را از آنسامبل king’s college harmonica band با اجرای سازدهنی می بینیم.

 

منبع: خانه سازدهنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *