در تاریخ : دوشنبه 7 مهر 1393 - 10:57:41 توسط : shadanfar

از صداي جنگ تا طنين زندگي:آتشي كه براي موسيقي خاموش شد!


آلفرد برنارد نوبل شیمی‌دان، مهندس، مبتکر و اسلحه‌ ساز سوئدی و مخترع ديناميت است. او از سال ۱۸۹۴ تا روز فوتش صاحب اسلحه‌ سازی بزرگ بوفورس بود و در تغییر آن از یک کارخانه ذوب آهن به یک توپخانه­ سازی مدرن و یک کارخانه تولید مواد شیمیایی نقشی اساسی داشت. وی در آخرین وصیت­نامه خود سرمایه حیرت انگیزش را برای تأمین هزینه‌ های جايزه نوبل اختصاص داد. عنصر شیمیایی نوبلیم به احترام او نام‌ گذاری شده‌ است. امروزه آلفرد نوبل را بيشتر با جايزه ­اش و به ويژه جايزه صلح نوبل مي­شناسند تا ديناميت!
در تاریخ : چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 12:34:24 توسط : shadanfar

سومين فستيوال موسيقي «نواي شهر آشوب» برگزار شد.


به گزارش روزنامه اعتماد:

"جمعه شب (21 شهريور) سومين فستيوال موسيقي «نواي شهر آشوب» در ايوان شمس برگزار شد. در بخش اول اين فستيوال اركستر ساز دهني به سرپرستي شهرام شادانفر اجرا شد كه مورد استقبال حضار قرار گرفت. در ادامه گروه دف بانوان به سرپرستي فرشيد همت يار دو قطعه نو آورانه اجرا كردند. بعد از كوارتت گيتار كلاسيك، گروه مضرابي بانوان به سرپرستي ابراهيم حسيني روي صحنه به اجراي چند قطعه موسيقي ايراني پرداختند. در ادامه بعد از يك ربع تنفس اركستر زهي كودكان و نوجوانان به سرپرستي آرش رسوليان روي صحنه رفتند. در بخش پاياني گروه آنسامبل نو آوا به سرپرستي آرش غلامي پور با اجرايي زيبا به فستيوال سوم نواي شهر آشوب پايان دادند."
در تاریخ : چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 12:07:22 توسط : shadanfar

سومین فستیوال موسیقی «نوای شهرآشوب» برگزار شد


به نقل از خبرگزاری روزنامه شرق:

سومین فستیوال موسیقی «نوای شهرآشوب» در ایوان شمس برگزار شد. در بخش اول این فستیوال ارکستر سازدهنی به سرپرستی شهرام شادانفر اجرا شد. در ادامه گروه دف بانوان به سرپرستی فرشید همت‌یار دوقطعه نوآورانه اجرا کردند. بعد از کوارتت گیتار کلاسیک، گروه مضرابی بانوان به سرپرستی ابراهیم حسینی روی صحنه به اجرای چند قطعه موسیقی ایرانی پرداختند. در ادامه بعد از یک‌ربع تنفس، ارکستر زهی کودکان و نوجوانان به سرپرستی آرش رسولیان روی صحنه رفتند.
برو به صفحه       >>