تری مک میلان

Terry McMillan harmonica player

تری مک میلان، نوازنده آمریکایی سازدهنی و پرکاشنیست سبک کانتری، در۱۲ اکتبر ۱۹۵۳ در لکزینگتون متولد شد.

تری مک میلان در اوایل ۱۹۷۰ فعالیت حرفه ای خود در زمینه موسیقی را آغاز نمود و خیلی زود به عنوان یکی از اعضای گروه ادی راون (Eddy Raven) تور موسیقی برگزار نمود.

 

Terry McMillan harmonica player

 

در ۱۹۷۵ به همراه چت آتکینز (Chet Atkins) به جاده زدند و اجراهای متعدد داشتند.. بعد از کمک محدودی به جری رید  و جینی ایلی، توجه تری مک میلان به نواختن و ضبط استودیویی جلب شد. علاوه بر یک درامر با استعداد و یک پرکاشنیست، او  در استودیو به خاطر شیوه متمایز و برجسته نواختن سازدهنی اش شهرت پیدا کرد. از سال ۱۹۹۳  او چهارسال متوالی در گروه ساز تخصصی خود برنده جایزه سال آکادمی موسیقیدانان سبک کانتری شد.

در اوایل دهه ۱۹۸۰ تری مک میلان به عنوان یک کار انفرادی با استودیو ضبط RCA قرارداد بست اما مدت زمان فعالیتش در این شاخه زیاد طول نکشید. تنها آهنگ نامگذاری شده او به نام ” عشق یک کار(چیز) تمام وقت است” در سال ۱۹۸۲ رتبه ۸۵ را کسب کرد.

 

Terry McMillan harmonica player

اولین جلسات ضبط تری مک میلان با ری چارلز، مارشال چپمن، الویس پریسلی، استیو یانگ، میکی نیوبری و جی جی کیل  بود. پس از آن بصورت مرتب در برنامه های ویژه تلویزیونی در میان دیگران به همراه نیل یانگ، گارس بروکز، رندی ترویس و چت آتکینز اجرا داشت.

او گاه گاهی با هنرمندانی چون لری کارلتون و امی گرنت و … به برگزاری تورهای موسیقی کانتری در نقاط مختلف مشغول بود. کار سازدهنی مک میلان در آهنگ سال ۱۹۹۳ گارس بروکز، با نام  “Ain’t Going Down”  کاملا به چشم می آید.

Terry McMillan harmonica player

پس از اینکه خانه خانوادگی اش در آتش سوزی ۱۹۹۲ از بین رفت و نزدیک بود همسر و فرزندانش را در آن آتش سوزی از دست بدهد، تری مک میلان تبدیل به یک مسیحی مذهبی شد و بصورت گسترده روی موسیقی الهام بخش متمرکز شد.

در ۱۹۹۳ تری مک میلان اولین آلبومش به نام  I’ve Got a Feeling را ساخت و آلبوم دیگری برای Giant Records به نام Somebody’s Coming در سال ۱۹۹۷ ساخت.  در سال های بعد، او تبدیل به مهمان همیشگی برنامه های تلویزیونی مسیحی شد.

Terry McMillan harmonica player

هم چنین تری مک ملان هنگامی که بیل کلینتون به عنوان ۴۲مین رییس جمهور آمریکا انتخاب شد، در جشن پیروزی او در صحنه حاضر شد، و اجرای بی نظیری از قصعه “Amazing Grace” را با سازدهنی اجرا کرد.

تری به همراه همسر، سه فرزند و یک فرزند خوانده، دو نوه، پدر و برادرش می زیست.

متاسفانه تری مک میلان درسن ۵۳ سالگی و در اثر یک بیماری طولانی، در  دوم فوریه ۲۰۰۷ در خانه اش در  پیجن فرج، در ایالت تنسی کشور آمریکا درگذشت.

 

Terry McMillan harmonica player

 

ارسال شده توسط گلزار پور رحیم

منبع : خانه سازدهنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *