داستان پیدایش سازدهنی کروماتیکcx12

سازدهنی کروماتیک cx12:

 

 

از صداي جنگ تا طنين زندگي:آتشي كه براي موسيقي خاموش شد!

آلفرد برنارد نوبل شیمی‌دان، مهندس، مبتکر و اسلحه‌ ساز سوئدی و مخترع ديناميت است. او از سال ۱۸۹۴ تا روز فوتش صاحب اسلحه‌ سازی بزرگ بوفورس بود و در تغییر آن از یک کارخانه ذوب آهن به یک توپخانه­ سازی مدرن و یک کارخانه تولید مواد شیمیایی نقشی اساسی داشت. وی در آخرین وصیت­نامه خود سرمایه حیرت انگیزش را برای تأمین هزینه‌ های جايزه نوبل اختصاص داد. عنصر شیمیایی نوبلیم به احترام او نام‌ گذاری شده‌ است. امروزه آلفرد نوبل را بيشتر با جايزه ­اش و به ويژه جايزه صلح نوبل مي­شناسند تا ديناميت!
hohner cx12 jazz
اقدام ارزشمند نوبل،‌ الهام بخش بسياري از طراحان و مخترعان جنگ­ افزار در جهان براي گام برداشتن در مسير صلح و زندگي بوده است. از جمله مي­توان به هورست ياكوباشك (Horst Jakubaschk)، رئيس بخش تحقيق و توسعه كمپاني هوهنر آلمان (در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اويل دهه ۱۹۹۰) اشاره كرد كه او را با ميراث ارزشمندش يعني سازدهني مشهور و دوست داشتني CX-12 مي­شناسيم.
وي پيش از كار در عرصه موسيقي و طراحي ساز، طراح كمپاني آلماني اسلحه­ سازي هكلر و كوخ (Heckler & Koch) بود. ريك اپينگ (Rick Epping) طراح سازدهني XB-40 هوهنر درباره طراح CX-12 چنين مي­گويد: “مردي زيرك و جنتلمن (هورست)، به من گفت كه او طراحي سلاح را به دلايل اخلاقي براي هميشه كنار گذاشته است و جهت آرامش روي به طراحي سازدهني آورده­ است. او گفت كه ترجيح مي­دهد در مابقي عمر خويش به ياري موسيقي و نواي الهام بخش آن بشتابد به جاي جنگ و صداي جان كاهش”.

 

 


مختصري درباره سازدهنی کروماتیک 
CX-12:‌

CX-12، در سال ۱۹۹۱ پا به دنياي زيباي سازدهني گذاشت. طراحي اين ساز، انقلابي در طراحي سازدهني كروماتيك به شمار مي­رود. شايد بارزترين مشخصه CX-12 از ديد نوازندگان و كارشناسان عرصه سازدهني تأكيدي است كه بر سادگي، سهولت در باز و بسته كردن ساز و در عين حال زيبايي آن شده است.
از ديگر مشخصه ­هاي اين ساز صداي گو­ش­نواز و حركت آسان آن روي لب­هاي نوازنده است. يكي از مهم­ترين شاخصه­ هاي CX-12،‌ طراحي منحصر به فرد آن به منظور بازو بسته كردن آسان و سريع آن است. اين ايده الهام گرفته از طراحي سلاح­هاي اتوماتيك و مدرن در جهان است كه بدون نياز به هرگونه ابزاري باز و بسته مي­شوند.
Hohner_CX12_black
سازدهنی کروماتیک هوهنر cx12 black

 

خانه سازدهنی دیاتونیست

diatonist

آموزش قدم به قدم سازدهنی دیاتونیک

حتی برای شما که موسیقی نمی دانید!

 

  • این دوره برای آن دسته از علاقمندانی طراحی شده که همیشه در آرزوی نواختن سازدهنی بوده اند.
  • این دوره برای آن دسته از علاقمندانی طراحی شده که به دلیل عدم آشنایی قبلی با موسیقی و نواختن ساز تا به حال شروع نکرده اند.
  • تمامی تمرینات به صورت کاملا عملی در طول دوره بارها مرور خواهد شد.
  • اگر ازکودکی آرزوی نواختن سازدهنی را داشته اید و نمی دانستید از کجا شروع کنید، تمامی مراحل آموزش سازدهنی دیاتونیک به صورت گام به گام در این دوره تدریس می شود.

یادگیری سازدهنی کار آسانی است،اگر…

با ما همراه باشید

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *