استیو بیکر

استیو بیکر یکی از تاثیر گذار ترین نوازندگان سازدهنی امروز و بخشی جدایی ناپذیر از صحنه سازدهنی مدرن است . او در لندن، انگلستان در  ۱ May 1953 متولد شد و در حال حاضر در نزدیکی هامبورگ، آلمان، زندگی می کند. جایی که او برای اولین بار در ۱۹۷۰  با گروه Jugband  شروع به کار کرد.

استیو تمام وقت حرفه ای اش را که بیش از ۳۰ سال بوده است، صرف ارتقا سبکی در سازدهنی کرده است. به همین دلیل او به عنوان یکی از آن دسته از نوازندگانی شناخته می شود که باعث احیا  سازدهنی در اروپا بوده است و به عنوان یکی از نوازندگان  پیشرو آن در سراسر جهان معروف است. استیو بیکر با  نواختن سازدهنی بلوز و ترکیبی از آن با سبک کانتری و جاز باعث  بوجود آوردنی سبکی مهیج شده است.

او همراه با Abi Wallenstein  و BluesCalture بیش از ۵۰ برنامه در اروپا برگزار کرده است. همنوازی او با گیتاریست و خواننده پرآوازه Chris Jones انتشار ۴ سی دی بوده است. از سال ۱۹۸۷ او به عنوان مشاور شرکت سازنده سازدهنی Hohner مشغول به فعالیت شده و در تولید یکی از اخرین محصولات این شرکت Marine Band Deluxe نقش به سزایی داشته است.

همراه با این فعالیتها، او مشغول تالیفات مختلف، و هم چنین تدریس سازدهنی و برگزاری کارگاه های متعدد نیز مشغول است که با استقبال زیاد علاقه مندان برگزار می شود. استیو بیکر تالیفات متعددی نیز دز زمینه ارتقاء نواختن سازدهنی در این مدت (چاپی و دیجیتالی) داشته است:

کتاب  “The Harp Handbook” که در سال ۱۹۹۰ انتشار یافت و درحال حاضر به عنوان یکی از کتاب های مرجع در سازدهنی دیاتونیک شناخته می شود.

سی دی “Interactive Blues Harp Workshop” در سال ۱۹۹۹ به عنوان اولین مورد در این زمینه

“Blues Harmonica Playalongs1 & 2 & 3” در سال ۲۰۰۳

“Hohner Step by Step”

“Blues jam”

استیو بیکر
استیو بیکر

 

آلبوم ها:

 

–  Dave Goodman & Steve Baker – Acoustic Music Records – ۲۰۱۲

    Steve Baker & Dick Bird – Acoustic Music Records 2008 –

BluesCulture – Blue Moon Records 2007

Chris Jones & Steve Baker – Acoustic Music Records – ۲۰۰۵

Chris Jones & Steve Baker – Acoustic Music Records 2003

 

 

ارسال شده توسط rashidi

 

منبع: خانه سازدهنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *