نت بویر احمدی برای سازدهنی

BoyerAhmadiSheetMusic

نت بویر احمدی ، از یکی از آثار ماندگار و قدیمی ایرانی، برای سازدهنی کروماتیک تهیه و برای دانلود شما بر روی سایت خانه سازدهنی قرار گرفته است.

ترانه بویر احمدی تا به حال تنظیم ها و اجراهای متعددی داشته است، که در این میان می توان به تنظیم مرحوم استاد حسین یوسف زمانی در جموعه محلی (فولکلور) باران بارانه اشاره کنیم.

هم چنین ترانه دختر بویر احمدی با تنظیم فریبرز لاچینی و اجرای بانو پری زنگنه نیز یکی از اجراهای شنیدنی است.

 

توضیحات تکمیلی:

برای کمک به نوازندگی بهتر شما، توضیحات مختصری در مورد علائمی که در این قطعه سازدهنی وجود دارد، توضیحات مختصری ارائه می کنیم.

 

برگشت ها:

 

علامت بازگشت

برگشت قطعه از   یا از ابتدا

 

داکاپو ( Da Capo، به معنی “از سر”، “از آغاز”، علامت اختصاری DC ) :

 

این نشانه وقتی به کار می رود که قسمت تکرار شونده شامل همه قطعه، یا قسمتی مهم و مستقل از آن بوده، و در میان آن، احیانا یک یا چند بار تکرار تکه های کوچک تر، به یاری دولا خط تکرار صورت گرفته باشد. هرگاه (معمولا در پایان قطعه) به نشانه DC برخورد شود، آن قسمت باید از آغاز دوباره اجرا شود. اما در طی اجرای دوباره، اگر در جایی FIN یا Fine آمده باشد، اجرای بار دوم باید در همان نقطه پایان گیرد.

 

علامت فوت  :

برای راحتی بیشتر، به عنوان قرارداد، ↑ علامت نشان دهنده فوت در سایت خانه سازدهنی می باشد. در زیر این علامت، عددی مانند ۶، در انتهایش وجود دارد که به معنی فوت کردن در سوراخ ششم سازدهنی است.

دمیدن در سوراخ شش سازدهنی

علامت مکش  :

برای راحتی بیشتر، به عنوان قرارداد، ↓ علامت نشان دهنده مکش در سایت خانه سازدهنی می باشد. در زیر این علامت، عددی مانند ۶، در انتهایش وجود دارد که به معنی مکش کردن در سوراخ ششم سازدهنی است.

مکش در سوراخ ششم سازدهنی

 

علامت اسلاید :

 

اسلاید فوت و مکش در هارمونیکا

برای راحتی بیشتر، به عنوان قرارداد، علامت بالا نشان دهنده اسلاید در سایت خانه سازدهنی می باشد. در زیر این علامت، عددی مانند ۵، در دایره وجود دارد که به معنی مکش کردن در سوراخ پنجم سازدهنی همراه با گرفتن اسلاید است.

مکش با اسلاید در سوراخ 5 هارمونیکا

هم چنین عددی مانند ۳، در دایره وجود دارد که به معنی فوت کردن در سوراخ سوم سازدهنی همراه با گرفتن اسلاید است.

فوت با اسلاید در سوراخ 3 هارمونیکا

 

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

  • ارسال به ایمیل

Des


دریافت فایل

 

منبع: خانه سازدهنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *